[UPDATE] Programul de afiliere FashionDays este acum activ în 2Performant. [UPDATE]

Începând cu noaptea de duminică spre luni, ora 00.00, cel mai mare retailer de fashion online din România, Fashion Days, se întoarce în 2Performant. Şi, ca o noutate absolută în 2Performant, am implementat tracking-ul în aplicaţia mobilă. Acesta este un moment important pentru reţeaua noastră de afiliați din nişa de fashion, dat de faptul că 68% din tranzacţiile de fashion din 2Performant s-au înregistrat de pe mobil în ultimele 6 luni (mai multe statistici aici).

Corina Preoteasa, Head of Digital Marketing, Fashion Days: “Suntem bucuroși că am reușit să reluăm colaborarea, considerăm că rețeaua 2Performant are un portofoliu foarte bun de afiliați alături de care putem construi proiecte frumoase.”

Dorin Boerescu, CEO 2Performant: “Este un pas firesc să colaborăm din nou cu Fashion Days și o veste foarte bună pentru tot portofoliul nostru de afiliați. Țin să mulțumesc echipelor tehnice Fashion Days și Emag care au lucrat alături de echipa noastră pentru implementarea primei instanțe 2Performant de tracking într-o aplicație mobilă. Pe tot parcursul pregătirii acestei lansări, echipa noastră a lucrat foarte bine cu departamentul de marketing Fashion Days, suntem siguri că vom avea o colaborare excelentă pe termen lung.”

Dacă vrei să colaborezi cu Fashion Days, iată ce trebuie să ştii ca să te pregăteşti pentru duminică noapte:

  • Fashion Days are peste 200 de branduri în portofoliu, cele mai vândute fiind: Nike, Puma, Guess, Next, Pepe Jeans, Desigual, Converse, Diesel, New Balance, Fossil, Furla, Ted Baker. Deţin exclusivitate pe GAP & Banana Republic, iar cele mai vândute categorii din magazin sunt încălţămintea (sport şi de vară), gențile, ceasurile şi rochiile.
  • Oferă servicii de livrare în aceeaşi zi în Bucureşti şi Ilfov, prin curier, easybox sau showroom, dar şi livrare planificată.
  • Livrarea standard se face prin Poşta Romană şi showroom-urile Emag.
  • Au retur rapid şi flexibil, 30 zile în showroom (banii pe loc), Poşta Română sau curier.
  • Valoarea medie a coşului este de 300 lei fără TVA, aprox. 2 produse / comandă.

Piaţa online de fashion înregistrează an de an creşteri de 14-18%, consolidându-şi poziţia în ierarhia online-ului românesc pe fondul apetitului crescut pentru modă şi frumuseţe. Un rol important în această creştere îl are profesionalismul jucătorilor din industrie.

Cei care au succes în online fashion au înţeles că pentru a se dezvolta au nevoie şi de diversificarea surselor de trafic. Astfel, rolul afiliaţilor a devenit din ce în ce mai important.

Parteneriatele create intre advertiseri şi afiliaţii lor trebuie să se bazeze pe încredere reciprocă iar platforma 2Performant este acel safe space care oferă siguranţă ambelor părţi.

Am construit pas cu pas o platformă robustă şi performantă, cu feedback constant din piaţă, permanent atenți la nevoile şi dorinţele utilizatorilor noştri. Mărturie stau cele aproape 4 milioane de tranzacţii din cei peste 10 ani de activitate, în valoare de peste 150 milioane de euro generate de afiliaţi pentru clienţi pe baza tehnologiei noastre de tracking şi colaborare.

Deşi în platformă sunt prezenţi advertiseri din toate domeniile, fashion-ul domină, cu 150 de magazine listate, ceea ce demonstrează relevanța 2Performant în acest ecosistem.

În perioada ianuarie-mai 2019, afiliaţii noştri au generat peste 7,2 milioane de click-uri şi 85.000 de vânzări doar pe nişa de fashion, cu o valoare tranzacţională de 3,1 milioane de Euro plus TVA.

Din aceste date se vede că afiliaţii noştri sunt profesionişti cu o capacitate extraordinară de a genera vânzări la scară mare. Noi îi susţinem cu o platformă intuitivă și prietenoasă, construită pentru a-i ajuta să se concentreze pe partea frumoasă a meseriei lor.

Prin colaborarea dintre 2Performant şi Fashion Days, poţi câştiga, ca afiliat, 5% din fiecare tranzacţie online generată. Repetăm, inclusiv pentru cele plasate în aplicaţia mobilă. Recurența este de 10 zile. Ne vedem duminică noaptea, la ora 00:00, în platformă. Loghează-te acum în platformă în contul tău de afiliat, sau crează-ți un cont nou. Dacă ești un creator de conținut  pe Facebook, Instagram sau ai un blog de fashion și crezi că lansarea Fashion Days e un moment bun să încerci marketingul afiliat, scrie-ne pe support at 2performant.com și iți arătăm cum să faci primii pași.

Sperăm că sunteţi şi voi, afiliaţii noştri, la fel de încântaţi ca noi de acest nou comeback şi ţinem să vă mulţumim pentru încrederea pe care ne-o acordaţi zi de zi, obligându-ne, prin performanța voastră, să facem și noi performanţă.

[UPDATE] Programul de afiliere FashionDays este acum activ în 2Performant. [UPDATE]

Spor la conversii!™

Comentează

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>