Cum poti apara drepturile de autor in online? Cum poti prelua legal fotografii?

Afla raspunsul la aceste intrebari si o multime de alte aspecte juridice legate de publishing-ul si serviciile pe internet la seminarul Afaceri online si problemele lor juridice, organizat pe 22 aprilie de avocatnet.ro.

Dupa cum le-am spus si furnizorilor, aveti sansa de a participa gratis la seminarul din 22 aprilie pentru ca avem o invitatie de oferit. Daca vrei sa o castigi, raspunde la intrebarea:

In ce conditii poate fi preluat continutul de pe un site?

Trimite raspunsul pana la 31 martie 2010, ora 23.59, iar noi anuntam castigatorul pe 1 aprilie. Va castiga cel care va oferi cel mai complex raspuns corect sau solutia cea mai aproape de adevar.

Evident, avem si un juriu competent care va analiza solutiile oferite de voi. Dorin Boerescu, Alin Popescu si Bogdan Manolea vor decide castigatorul pe 1 aprilie. Printre putinii specialisti in probleme juridice online, Alin Popescu si Bogdan Manolea vor sustine de altfel o buna parte din seminar.

Conditii participare afiliati:
-sa fii incasat deja comisioane in valoare de cel putin 100 de lei de la 2Parale, pe baza unui contract
-sa ne urmareasca pe Twitter(daca are cont)

Daca vrei sa scapi de problemele juridice, e simplu, trimite raspunsul la intrebarea de mai sus, in sectiunea de comentarii a acestui post. Nu trebuie sa consulti un avocat ­čÖé , vrem sa vedem ce solutii oferi. Succes!

P.S: Pe 1 aprilie venim si cu o oferta speciala pentru partenerii 2Parale. Stay tuned!

  1. Kovacs Andrea says:

    Preluarea continutului unui site se poate realiza doar in conditiile unui acord, financiar sau de alta natura, incheiat cu detinatorul drepturilor.

    In cazul continutului de muzica:
    Utilizarea operelor muzicale pe Internet se poate face numai dupa obtinerea autorizatiei prevazute la art. 130 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 8/1996 privind dreptul de autor si drepturile conexe, cu modificarile si completarile ulterioare.

  2. Kovacs Andrea says:

    Preluarea continutului unui site se poate realiza doar in conditiile unui acord, financiar sau de alta natura, incheiat cu detinatorul drepturilor.

    In cazul continutului de muzica:
    Utilizarea operelor muzicale pe Internet se poate face numai dupa obtinerea autorizatiei prevazute la art. 130 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 8/1996 privind dreptul de autor si drepturile conexe, cu modificarile si completarile ulterioare.

Comenteaz─â

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>